Yeni döneme başlarken bizi ofis/ iş yeri komedileri haftası karşılıyor. Ofis/ iş yeri komedileri temasına sahip filmler genel olarak, modern hayatın sıkıcı rutinlerinin belki de ana kaynağı olan, fakat bir o kadar da hayatın belirli dinamiklerini kavramamızda kör göze parmak niteliğindeki iş yerlerinde yaşanan absürt fakat bir o kadar gerçek olayları konu alıyor. 
Döneme Chaplin klasiklerinden Modern Times filmiyle başlıyoruz. Chaplin’in 1936 yılından beri eskimemiş bazı gerçekleri alaylı bir dille yüzümüze vuruşuna şahit oluyoruz. Haftaya Clerks filmiyle devam ediyoruz. Clerks, bu hafta içinde izleyeceğimiz filmler içinde en farklı komedi anlayışına sahip. Bir tezgahtar olan ana karakterimizin ve yakın arkadaşlarının başından geçen saçma hikayeleri konu alıyor.Çarşamba günü saat 17.00’de izleyeceğimiz Hudsucker Proxy ,  Cohen kardeşlerin ilk büyük bütçeli filmlerinden, film çok da zeki olmayan ana karakterin tesadüfler eseri yakaladığı başarı ve çevresinde gelişen olayları konu alıyor.
Çarşamba 13.00 ve Perşembe 15.00 saatlerinde The Apartment filminin iki farklı gösteriminden birine katılabilirsiniz. The Apartment Hollywood romantik komedi klasiklerinden en önemlisi. İş yerlerindeki hiyerarşi zincirini bir aşk üçgeni üzerinden keyifli bir şekilde bize anlatıyor.Haftanın filmlerini detaylıca konuşmak için hepinizi Perşembe günü saat 17.00’de  davutpaşa cep sinemaya bekliyoruz. Herkese iyi seyirler!