Aralik

27Ara(Ara 27)15:00Killer Klowns From Outer Space15:00 Davutpaşa Kampüsü Cep SinemasıEtkinlik Tipi:Gösterim Haftaları,Haftanın Gösterimleri

Etkinlik Detayları

Yıldız Teknikli Sinema severler, bu hafta YTÜ sinemada B Sınıfı Filmleri Haftasıdır! Bu hafta Polonya'lı ünlü yönetmenin filmlerini izleyeceğiz, hepiniz davetlisiniz!

Pazartesi 17.00 – The Blob 

 

Salı 15.00 – Killer Klowns From Outer Space

 

 

Salı 17.00 – Film Konuşmaları (Kieslowski)

 

 

Perşembe 13.30 – Tucker And Dale vs. Evil

 

 

Perşembe 17.00 – Texas Chainsaw Massacre

 

 

 

 

 

Killer Klowns

 

 Killer Clowns from Outer Space"1988 yapımı olup, Stephen Chiodo tarafından yönetilmistir.Film icerik olarak komedi, korku ve bilim kurgu konularını barındırmaktadır.
Filmde uzaydan gelen palyaçolar, kasabayı kendilerine özgü  yöntemlerle katlederler. Balonlar, pamuk şekerler, gölge oyunları vb. unsurlar normalde insana zevk verebilecek iken, katil palyaçolar yüzünden bir kabusa dönüşür. Onların sirkleri, şekere buladıkları ölü insanlarla doludur. Bütün bunlar izleyici için tamamen korku yaratmaktan çok, izleyiciyi eğlendirmeyi  amaçlanmıştır.

 

 

 

 

Texas Chainsaw Massacre

 

 

Sally Hardesty (Marilyn Burns) ve sakat kardeşi Franklin (Paul A. Partain); arkadaşları Jerry (Allen Danziger), Kirk (William Vail) ve Pam (Teri McMinn) ile büyük babalarının mezarını ziyaret edip burada yapılan mezar soygunculuğu hakkında bilgi toplamak için yolculuğa çıkarlar. Ardından Hardesty Ailesi'ne ait eski çiftlik evine gitmeye karar verirler. Gençlerin yolculuk sırasında araçlarına aldıkları otostopçu (Edwin Neal) ilginç tavırlarıyla şaşkınlık yaratır ve gençler tarafından inmeye zorlanmadan önce ustura ile kendi elini ve Franklin'in kolunu keser. Daha sonra grup yakıt almak için bir benzin istasyonuna uğrar; ancak iş yeri sahibi (Jim Siedow) tankların dolu olmadığını ifade eder. Bunun üzerine gençler, çiftlik evine doğru yol alırlar. Tankerler doldurulunca benzinliğe geri döneceklerdir.

Franklin çiftlik evine varınca Kirk ve Pam'e çevrede yüzemeye elverişli bir yerin bulunduğundan bahseder. Söz konusu yeri bulmak için yola koyulan çiftin karşısına başka bir ev çıkar. Kirk içeri seslenerek benzine ihtiyaçları olduğunu söyler; fakat içeriden herhangi bir cevap gelmez. Bu sırada Pam merdivenlerde onu bekliyordur. Kirk kapının kilitli olmadığını fark edince evin içine girer ve aniden ortaya çıkan Deri Surat (Gunnar Hansen) tarafından öldürülür. Kısa bir süre sonra Pam de içeri girer ve evin insan kemiğinden yapılmış eşyalarla döşeli olduğunu görür. Kaçmaya çalışır; ancak Deri Surat tarafından yakalanarak sırtından et kancasına asılır. Jerry ise Pam ve Kirk'ü aramak için gün batımı esnasında yola koyulur ve ikilinin saldırıya uğradıkları eve rastlar. Evin dışında çiftin battaniyesini görünce içeri girer. Ardından etrafı incelemeye başlar ve buzluğun içinde Pam'i bulur. Durumu farkeden Deri Surat, Jerry'i öldürür ve hâlâ canlı olan Pam'i yeniden buzluğa koyar.

Karanlık çökerken Sally ve Franklin arkadaşlarını aramak için yola çıkar. Karanlığın içinden çıkan Deri Surat motorlu testeresi ile Franklin'i öldürür. Bunun üzerine Sally olayların yaşandığı eve kaçar ve üst kattaki odaların birinde yaşlı bir çiftin kurutulmuş kalıntılarını bulur. Deri Surat'tan kaçmak amacıyla kendisini ikinci katın penceresinden aşağıya atar ve önceden uğradıkları benzinliğe sığınır. Deri Surat ise gecenin karanlığında kaybolur. İş yeri sahibi, yardım edeceğini söyleyerek sakinleştirdiği Sally'i bağlayarak zorla kamyonetine bindirir ve olayların meydana geldiği eve götürür. Öte yandan Deri Surat'ın kardeşi olduğu anlaşılan otostopçu eş zamanlı olarak eve gelir. Otostopçu Sally'i tanır ve onunla alay eder.

Bu defa üzerinde kadın kıyafetleri bulunan Deri Surat akşam yemeğini servis ederken Sally diğer ikisinin işkencesine maruz kalır. Kendisi sandalyeye bağlı olup ağzı da tıkalıdır. Bir süre sonra Deri Surat ve otostopçu, "büyük baba" diye hitap ettikleri yaşlı bir adamı (John Dugan) üst kattan sofraya getirirler. Büyük baba aile üyelerinin kararı üzerine Sally'i çekiçle öldürmeye çalışır; fakat yaşlılığından dolayı çok güçsüzdür. Bu sırada çıkan kargaşadan yararlanan Sally pencereden dışarı atlayarak kaçar ve yakınlardaki bir otoyola çıkar. Deri Surat ile otostopçu da Sally'yi kovalamaya başlarlar.Otostopçu otoyola çıktığı sırada haraket hâlindeki bir tırın altında kalarak ezilir. Tır sürücüsü yardım etmek için aracından indiğinde Deri Surat'ın saldırısına uğrayınca kafasına İngiliz anahtarı fırlatır ve koşarak kaçar. O sırada Sally oradan geçmekte olan bir kamyonete binerek olay yerinden uzaklaşır. Deri Surat ise öfkeyle motorlu testeresini savurur.

 

 

Saat

(Sali) 15:00

Yer

Davutpaşa Kampüsü Cep Sineması

X