"Bir teoriye göre, sonsuz bir evren ve zamanda, her şey gerçekleşecektir. bu imkansız olanlar da dahil tüm olaylar kaçınılmaz demektir. Bu, bütün olanlar için en az ötekiler kadar iyi bir açıklama."

 

 

          Bu hafta Back to the Future’un yaratıcılarından Bob Gale tarafından yazılıp yönetilen enfes bir yol filmiyle baş başayız. Başrolde ise X-Men’den "Cyclops" olarak tanıdığımız James Marsden ve Gary Oldman gözlerimizi şenlendiriyor .

          Varolmayan bir otobanda, varolmayan şehirlerde, varolmayan insanlarla yaşanan gerçeküstü bir kurgu. Bilim kurgu severlerin favorilerinden paralel evren teorisinin üzerinde bolca duruluyor. 2002 yapımı olmasına rağmen yönetmenimiz 90’lar havasını koklatmadan yapamamış . İnce espriler havada uçuşuyor, düşündürücü mesajlar sıklıkla karşımıza çıkıyor. Filmin genelinde insan davranışlarına yapılan eleştiriler mecazın aksine senaryoda doğrudan karşımızda canlanıyor ve film biterken kendinizi sırtınıza bir tane daha sizden yüklemiş olarak yaptığınız seçimleri sorgularken buluyorsunuz.