Davutpaşa Cep Sineması’nda gerçekleştirdiğimiz söyleşiler, kulüp üyelerinin istekleri ve ilgileri doğrultusunda alanında yetkin ve tanınmış kişileri çağırdığımız, onları tanıma şansı bulduğumuz ve edindiğimiz bilgiler eşliğinde kendimizi geliştirdiğimiz etkinlerdir.

Her öğretim yılı içerisinde haftalık film gösterimlerimiz ile ilgili, alanında yeni veya tecrübeli yönetmenler ile veya etkinlik haftası kapsamında çağırdığımız kişiler ile söyleşiler düzenlemekteyiz.

Son yıllarda düzenlediğimiz söyleşilerden bazıları

  • Daha filminin gösterimi ve Onur Saylak ile söyleşi

 

Daha filmini izledikten sonra Onur Saylak ile birlikte hem sinemada hem tiyatroda oyunculuk deneyimini,                           yönetmenliğe giden süreci, Daha filmini ve Türkiye’de Sineması’nı konuştuk.

  • Dr. Mutlu Parkan ve okulumuz Sanat ve Tasarım Fakültesi hocalarından Uğur Kutay’ın katılımı ile Sinemada Brecht Estetiği üzerine söyleşisi

Gösterim haftalarımızdan biri olan Sinemada Brecht Estetiği haftasında izlediğimiz 8 filmin ardından söyleşimizi              gerçekleştirdik.

  • Altın Fırçalı Adam belgeseli gösterimi ve Aslan Şükür ile söyleşi

Çizgi roman kapaklarına yaptığı illüstrasyonlar ile tanınan Aslan Şükür’ün hayatını konu alan Altın Fırçalı Adam              belgeselini izledik.  Daha sonra Aslan Şükür ile hayatı, çalışmaları ve belgesel hakkında konuştuk.

  • Yönetmenin filmlerinin gösterimi ve Melik Saraçoğlu ile söyleşi

 

Melik Saraçoğlu’nun Orada (2009) ve Gözümün Nûru (2013) filmleri ile yönetmenliğini Hakkı Kurtuluş ile paylaştığı       Bergmanya’ya yolculuk (2011) filmlerinin gösteriminin ardından Melik Saraçoğlu ile söyleşimizi gerçekleştirdik.

 

Yeni dönemdeki söyleşilere hepinizi bekliyoruz…