Festivale Kalan Zaman

Gün(ler)

:

Saat(ler)

:

Dakika(lar)

:

Second(s)

Ülkemizde Yıldız Kısa Film Festivali ile film festivali düzenleyen ilk üniversite kulübü olan YTÜ Sinema Kulübü, bu yıl mayıs ayında bir yenilikle geri dönüyor.

“Yıldız Sinema Günleri”

Türkiye’de sektörün gelişmesine, sinemanın sanatsal kalitesine katkıda bulunmanın yanı sıra düzenlenen eğitimlerle fırsat yaratmak, amatör ve istekli ruhları sektörün usta isimleriyle bir araya getirmek, sinemaseverlere bağımsız ve alternatif bir sinema içeriği sunmayı amaçlarken belgesel, anime-animasyon gibi kategorilerde uzun metraj film gösterimleri, kısa film seçkileri, atölye, panel, söyleşi ve eğlenceli yarışmalarla renkli bir haftanın haberini de veriyor.

Kısa Film Seçkileri başvurusu 21 Mart’a kadar yildizsinema.com‘dan yapılabilen, festival ekibinin oluşturduğu jüri tarafından elemeden geçirilecek öğrenci  yönetmenlerin filmlerinden oluşacak.

Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Yıldız Kısa Film Festivalleri’nde yaklaşık 5000 kısa film başvurusu yapılmış, 200’e yakın konuk ağırlanmış ve 40’ı aşkın atölye düzenlenmiştir.

YTÜ Sinema Kulübü öğrencilerinin bir araya gelerek gönüllü olarak düzenlediği “Yıldız Sinema Günleri” 6-10 Mayıs tarihleri arasında YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde  Davutpaşa Cep Sineması’nda gerçekleştirilecektir.

Kısa Film Seçkisi Katılım Formu için tıklayınız.